Pazartesi, Nisan 26, 2010

isyan et!


fotoğrafa ilk bakıldığında şampiyonluk maçına çıkan bir beşiktaş görüntüsü çizmekte. aslında fotoğraf çekildiği anda beşiktaş şampiyonluk şansını yitirmiş bir takım olarak inönü'ye gelişini yansıtmakta. tarih 24 Nisan 2010 cumartesi. beşiktaş, sivaspor'u evinde ağırlayacak. sokaklar tıklım tıklım. federasyona öfke, aziz yıldırım'a öfke, aslında tam açıklayıcı cümle şu "alayına isyan!" geçen hafta kadıköy'de haksızlığa, çirkefçe oyunlara yenik düşen beşiktaş belki de bu sezon son kez çıktı inönü'ye. kazandığı kadar, kaybetmesine tahammül etmeyen başka takımın taraftarlarından farklı. geçen sene şampiyonluk yolunda yakılan meşaleler, bu sefer takımı haksızlığa, hırsızlığa karşı duruşunun şampiyonu ilan ediliyor. meşaleler yanmış, bir takım geliyor, formasının asaleti sarmış gökyüzünü sanki! metin'ler, feyyaz'lar,ilhan'lar, ali'ler, hakkı'lar, şeref'ler, vedat'lar isyan etmiş bu formanın altında. isyan! siyah beyaz bir kelime. isyan eden yürek ödülüm bu sene ibrahim toraman'a! isyanın feryadımıza karıştı... selam olsun sana!
manisa maçına kapatmazsa stadı bu ibneler, geleceğim! bu sene el sallayacam arkanızdan, geçen seneden daha mutlu ve umutlu...

şerefsizleri, çirkefleri, yavşakları sevindirmemek için isyan et, mutlu ol beşiktaş'lı! mazin kirlenmedi hala!

edit: isyan nasıl olur sorusuna ilhan mansız'dan bir örnekleme, maç başından beri sürekli saçma sapan ofsayt çeken yan hakeme : "seni kim satın aldı lan??!!!"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder