Pazartesi, Şubat 01, 2010

yıldırım demirören benziyor recep tayyip'e!


dün beşiktaş kongresi vardı malum. arkadaşlarla 3-4 gün önceden tartışıp durduk. keşke "aksu" olsa ama "demirören" kazanır, sloganımızdı. heyecanlı saatleri sadece kongre üyeleri yaşadı. biz sadece evin bir köşesindeki televizyona bakıp demirören kazandı başlığının geçmesini bekliyorduk. tıpkı ak parti'nin son genel seçimlerinde ki hava vardı. tanıdık geldi. kimse ak partilyim demez, kimse recep tayyip erdoğan'ı seviyorum demez, buna karşılık her iki kişiden biri ak parti'ye oy verip açık ara seçimi kazanmıştı. yıldırım demirören'in karşısındaki murat aksu'da tıpkı ak parti'den ayrılan abdulatif şener açıklamaları yapıyordu. "6o boş transfer var bu dönemde" dedi. demirören cehpesi "40 tanesinin altında senin imzan var" dediler. aynı açıklamalara benzer siyasi açıklamalar şener'den geldiğinde, erdoğan "tüm bakanlar kurulu kararlarında imzan var" diyerek sert yapmıştı. ve buna benzer didişmeler.

sandıklar açıldı, tıpkı son seçimler daha ilk sandıktan sonuçlar belli oldu. heyecansız seçim. herkes "defol" diye bağırdı başkan aynı. demirören, aksu'yu ikiye katladı. her iki kişiden biri demirörenci çıktı. yahu demezler mi, nereden geliyor bu oylar?

türkiye'de sandığa kadar herkes iktidara muhalefet olur. adama bayılsa ayılsa açıklamaz iktidar yanlısı olduğunu. tüm siyasi yazarlar, sanatçılar, tv'de olan herkes nitekim erdoğan'a karşıydı erdoğan açık ara kazandı. tıpkı demirören gibi. demirören bir yönde erdoğan'dan farklı bu üçüncü dönemi. 2011'de erdoğan başbakan kalır mı? bence kalır.

çünkü herkes ona muhalefet! çünkü kimse ben iktidardan memnunum demiyor. alın size müneccim boku, yiyen yesin yemeyen hayalleriyle yaşasın. sprite içsin, acımasız gerçeklerin üzerine! benziyor kardeşim yıldırım, recep tayyip'e! aksu gibi muhalefette şener'e!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder